Neohodnotené

Dlhý, Široký a Bystrozraký, Škrupinový zámok, Ľubka a Kovovlad - CD č.7

Tri rozprávky zo zbierok Pavla Dobšinského 

Môžeme doručiť do:
27.6.2024
Možnosti doručenia
Skladom (>5 ks)
Kód: 350
€7,99 –12 % €6,99
Kategória: ROZPRÁVKY
Dlhý, Široký a Bystrozraký, Škrupinový zámok, Ľubka a Kovovlad - CD č.7
€7,99 –12 %

Ukažka

1. Škrupinový zámok

Mladého kráľa od detstva fascinuje klepot mlynského kolesa, preto často chodí do mlyna. Mlynár mu vždy s obľubou všetko poukazuje, len cez jedno zastreté okienko sa mladý kráľ nesmie pozerať. Jedného dňa však pokušeniu neodolá a uvidí pri jazere tri krásne panny. Do tej najmladšej sa na prvý pohľad zamiluje. Starý havran mu poradí, že ju získa len vtedy, ak jej ukradne šaty ukryté vo vajcovej škrupine a za žiadnu cenu jej ich nevráti. Mladý kráľ poslúchne a získa krásnu nevestu. Nie však nadlho. Len čo odíde na poľovačku, mladá kráľovná škrupinu otvorí, prehodí cez seba šaty, premení sa na zlatého páva a odletí. Mladý kráľ sa vráti domov a keď svoju drahú ženu nenájde, je rozhodnutý hľadať ju stoj čo stoj. Darmo ho mlynár odhovára - po kráľovnú treba ísť až do škrupinového zámku a odtiaľ sa ešte nikto živý nevrátil - Mladý kráľ si nedá povedať a vyberie sa na nebezpečnú cestu za stratenou láskou.

Účinkujú: Rozprávačka: Oľga Solárová, Mladý kráľ: Juraj Hrčka, Mlynár: Ján Mistrík, Havran: Dušan Cinkota, Devy: Klaudia Kolembusová, Zuzana Šebová, Andrea Karnasová

2. Ľubka a Kovovlad

Rozmarnej Ľubke sa mália všetci pytači. Nestačia jej obyčajní mládenci, ani ženích v medi, ani v striebre, čaká iba na takého, ktorý bude od hlavy až po päty v zlate oblečený. Jej dobrá mamka sa ju snaží priviesť k rozumu, všetko je však márne. Jedného dňa prihrmí na zlatom hintove ženích z Ľubkiných snov. Parádny pán celý v zlatom ju posadí do zlatého hintova a vezie ďaleko, preďaleko - až do útrob zeme. Pyšná Ľubka sa ani nerozlúči so svojou dobrou mamičkou, uháňa v zlatom hintove v ústrety neznámemu osudu. Onedlho však zistí, že by dala všetko svoje bohatstvo za obyčajný krajec chleba a všetku moc a slávu za láskavé mamičkino pohladenie.

Účinkujú: Rozprávač: Štefan Bučko, Ľubka: Andrea Karnasová, Matka: Oľga Solárová, Kovovlad: Jozef Domonkoš

3. Dlhý, Široký a Bystrozraký Kráľovič Matej sa uchádza o ruku krásnej princeznej. Nie je to však jednoduché - princezná totiž zdedila po svojej matke zázračnú moc, a tak svojim pytačom neustále uniká. Našťastie má kráľovič troch nenahraditeľných pomocníkov - Dlhého, Širokého a Bystrozrakého. Či sa im spoločne podarí ustrážiť princeznú po tri noci a načo všetko sa im ona vo svojej prefíkanosti premení, rozpovie vám táto čarovná rozprávočka.

Účinkujú: Rozprávačka: Oľga Solárová, Matej: Dušan Cinkota, Dlhý: Jozef Domonkoš, Široký: Ján Mistrík, Bystrozraký: Václav Púčik, Princezná: Zuzana Šebová Úprava,  dramatizácia a réžia: Oľga Janíková, Dramaturgia: Elena Matulayová, Hudba: Rastislav Dubovský, Zvuková réžia: Andrej Sloboda, Výtvarný návrh: Miroslav Regitko, Grafická úprava Layout JS