Neohodnotené

Kohútik Zlatý hrebienok , Máša a medvede - CD č.14

Tri dramatizované rozprávky o zvieratkách.

Ukažka

Môžeme doručiť do:
27.6.2024
Možnosti doručenia
Skladom (>5 ks)
Kód: 354
€7,99 –12 % €6,99
Kategória: ROZPRÁVKY
Kohútik Zlatý hrebienok , Máša a medvede - CD č.14
€7,99 –12 %

1. Máša a medvede

Kde bolo, tam bola, bola raz jedna chalúpka, v tej chalúpke starček, starenka a malá zvedavá Máša, ktorá chcela byť stoj čo stoj veľká, a tak sa napriek zákazu vybrala za starčekom do hory. V hore však zablúdi a dostane sa až k medvediemu brlohu. Od chvíle, ako ju v ňom medvedia rodinka nájde, im musí upratovať, variť a prať. Čo myslíte deti, podarí sa Mášenke ujsť z medvedieho brloha a vrátiť sa naspäť do chalúpky k starčekovi a starenke? Odpovie vám naša rozprávka.

 Rozprávač: Peter Marcin, Máša: Petra Bošanská, Tatko - medveď: Ivo Gogál, Mamka - medvedica : Oľga Šalagová, Macko- Brumko: Jakub Gogál, Starká: Viera Pavlíková,

2. Kohútik - Zlatý hrebienok

Kohútik Zlatý hrebienok nažíva v láske a svornosti so svojou sliepočkou Chocholuškou. Jedného dňa sa však stane veľké nešťastie. Kohútikovi zabehne v krku jadierko a začne sa dusiť. Chocholuška sa od strachu oň takmer pominie. Beží za kravičkou, aby jej dala mlečko, tá však chce najprv trávičku od lúky a lúka zasa vodu od potôčika... Chocholuška to vôbec nemá ľahké, no jej dobré srdiečko a láska k Zlatému hrebienkovi napokon zdolajú všetky prekážky.

Účinkujú: Rozprávač: Peter Marcin, Kohútik: Dušan Kaprálik, Sliepočka Chocholuška: Lucia Gažiová, Kocúr: Ján Mistrík, Pes: Peter Sklár, Líška: Eva Rysová, Krava: Viera Pavlíková, Lúka: Mária Dacejová, Potok: Jakub Gogál

3. Kohútik - Zlatý hrebienok a zázračný mlynček

Strček so starenkou si pokojne nažívajú vo svojej chalúpke. Jedného dňa im na zem spadne hrášok a ten hrášok začne klíčiť, až vyklíči po samotné oblaky. Starček sa vyberie až na jeho vrch, aby obral struky. Natrafí tam však na kohútika Zlatého hrebienka, ktorý stráži belasý mlynček. Starček si kohútika i mlynček vezme - a dobre urobí. Ten mlynček je totiž zázračný. Ako áno ako nie, na mlynček sa ulakomí aj jeden pocestný pán a starčekovcom ho ukradne. Kohútik im ho však prinesie - napriek všetkým prekážkam a nástrahám - späť.

Účinkuje: Rozprávač: Peter Marcin

Na motívy ľudových rozprávok napísala Maja Glasnerová, Réžia: Ľuba Vančíková, Dramaturgia: Elena Matulayová, Hudba: Rastislav Dubovský, Zvuková réžia: Andrej Sloboda, Výtvarný návrh: Miroslav Regitko, Design: Layout JS.