Neohodnotené

Koza rohatá a jež , Domček, domček kto v tebe býva? - CD č.91

" Volajú ma ježko pichliač, lebo ihly pichľavé z kožucha mi vytŕčajú na chrbte i na hlave. Cupkám tíško nenápadne, hneď som tu hneď zasa tam, všetko o tom, čo som zažil, porozprávam iba vám." 

Ukažka

Môžeme doručiť do:
27.6.2024
Možnosti doručenia
Skladom (>5 ks)
Kód: 275
€7,99 –12 % €6,99
Kategória: ROZPRÁVKY
Koza rohatá a jež , Domček, domček kto v tebe býva? - CD č.91
€7,99 –12 %

1. Koza rohatá a jež

„Volajú ma ježko pichliač, lebo ihly z kožucha mi vytŕčajú na chrbte i na hlave Cupkám tíško nenápadne, hneď som tu hneď zasa tam, všetko o tom, čo som zažil, porozprávam iba vám." Takto veselo si vyspevuje malý ježko pichliač. A čo sa stane, keď sa stretne z kozou rohatou, do pol boka odratou? Chcete to naozaj vedieť? Tak si vypočujte túto veselú rozprávočku.

Účinkujú: Ježko: Ján Gallovič Koza: Szidi Tobias Líška: Bibiana Ondrejková Vlk: Štefan Bučko Medveď: Ján Mistrík Starček: Ján Kramár 2. Domček, domček, kto v tebe býva? "Na čistinke v hĺbke lesa, tam kde v tráve rosa skvie sa, stojí domček, domčúrik. Kde sa tu vzal? Nevie nik. Kto postavil tento dom? A či niekto býva v ňom?" Spytuje sa ježko malý... a ani ste nehádali, koľko zvierat prihlási sa k tomu domcu čoskoro... Mravec, myška, žabka, zajac, ba i medveď bruchatý. Čo bude s tým pekným domom? Rozprávočka povie ti. Účinkujú : Ježko: Ján Gallovič Mravec: Juraj Hrčka Myška: Klaudia Kolembusová Žabka: Zuzana Šebová Zajac: Václav Púčik Medveď: Peter Bzdúch Autor textu a pesničiek: Dušan Brindza Autor hudby: Mikuláš Škuta Réžia: Oľga Janíková Dramaturgia: Elena Matulayová Zvuková réžia: Ing.Peter Daniška, Martin Roller 3. Prečo má ježko pichľavý kožúšok Bolo to dávno pradávno, keď ešte všetko bolo úplne inak. Piesok sa lial a voda sypala, stromom rástli konáre do zeme a korene do oblohy, vtáky plávali a ryby spievali. V tých časoch napríklad ani nosorožec ešte nemal na nose roh. A preto sa nevolal nosorožec, ale iba noso. Ani ježko vtedy ešte nenosil svoj pichľavý kožúšok. Ako k nemu prišiel? No veď počúvajte... Napísal Dušan Brindza, prerozprával Ján Gallovič Réžia: Elena Matulayová Zvuková réžia: Ing.Alexander Soldán Label: A.L.I.