Neohodnotené

Kukučkový dedko - CD č. 103

Kde bolo tam bolo, bol raz jeden obyčajný svet. V tom svete boli obyčajné mestá, obyčajní ľudia a obyčajné veci. Alebo nie? Posúďte sami – slniečko dostalo zo studenej zmrzliny angínu, dážďovka lietala na dáždniku, šijací stroj zbieral po lese huby a dedkovi malého škôlkara bývala na hlave pod klobúkom kukučka. 

Môžeme doručiť do:
23.4.2024
Možnosti doručenia
Skladom (>5 ks)
Kód: 301
€7,99 –12 % €6,99
Kategória: ROZPRÁVKY
Kukuckovy dedko
€7,99 –12 %

Kde bolo tam bolo, bol raz jeden obyčajný svet. V tom svete boli obyčajné mestá, obyčajní ľudia a obyčajné veci. Alebo nie? Posúďte sami – slniečko dostalo zo studenej zmrzliny angínu, dážďovka lietala na dáždniku, šijací stroj zbieral po lese huby a dedkovi malého škôlkara bývala na hlave pod klobúkom kukučka. Tak takéto všelijaké príhody sa udiali hrdinom krátkych rozprávočiek spisovateľa Jána Navrátila. O nenápadných veciach a vecičkách sa spieva aj v pesničkách, ktoré sú poprepletané pomedzi príbehy. Pán spisovateľ všetky príhody najprv okolo seba vystopoval, starostlivo zapísal, niečo si aj domyslel a potom už len spájal, skladal, nahadzoval, prehadzoval, hladko, obratko, až mu v písacom stroji vznikol bláznivý rozprávkový kolotoč.

1. Ranná panna – pieseň, Choré slniečko - rozprávka

2. Miss Tučibomba – pieseň, O snívajúcej dážďovke - rozprávka

3. Hlúb a zub – pieseň, O neposedných autíčkach  - rozprávka, Lúčny koník – pieseň

4. Vták Nožničiak - rozprávka, Májová skrývačka – pieseň

5. Ako išiel šijací stroj na huby - rozprávka, Kengury – pieseň

6. Kukučkový dedko - rozprávka, Spinkaj sladko, čertíčatko – pieseň

7. Prečo je pekár zamúčený - rozprávka, Sláviček budíček – pieseň

Účinkujú: Rozprávač: Ján Gallovič, Spev: Mária Nedomová, Pavol Varga

Napísal Ján Navrátil Autor hudby: Pavol Varga, Texty piesní: Ján Navrátil, Dramaturgia a réžia: Oľga Janíková Zvuková réžia: Ing. Peter Daniška, Výtvarný návrh © Miroslav Regitko Grafická úprava © Layout JS, Label: A.L.I.