Neohodnotené

MAĽOVANKA s CD - PÁN BOH DAJ ŠŤASTIA LAVIČKA

Veľká maľovnka a CD s rozprávkami Pavka Dobšinského Pán Bod daj šťastia lavička,  Tri stromy 

Môžeme doručiť do:
23.4.2024
Možnosti doručenia
Skladom (>5 ks)
Kód: 368
€8,99 –11 % €7,99
Kategória: ROZPRÁVKY
MAĽOVANKA s CD - PÁN BOH DAJ ŠŤASTIA LAVIČKA
€8,99 –11 %

1. Pán Boh daj šťastia lavička

Hanka si žije pokojne v domčeku so svojím ovdoveným otcom, až kým sa na ich majetok neulakomí istá vdovica s dcérou Dorou. Od chvíle, čo tie dve vstúpia pod ich strechu, nastanú pre Hanku kruté časy - stane sa slúžkou vo vlastnom dome. Jedného dňa, keď už je príkoria vyše hlavy, rozlúči sa s otcom a vyberie sa do sveta. Na svojej ceste stretne lavičku, potok, vietor, piecku, dym a hrušku. A keďže je Hanka milá a láskavá, pri každom sa pristaví, každému pomôže. Napokon sa dostane ku zlej strige, ktorá ju uväzní vo svojom domci, aby zametala dvanásť izieb, no do tej trinástej nesmie ani nakuknúť. Zvedavá Hanka do izbice nielen nakukne, ale sa aj vykúpe v zlatej kadi, ktorú tam nájde. Keďže je už teraz celá zlatá, nezostáva jej iné, ako pred strigou utekať. Pomôže jej stará metla, ktorá ma už len tri prútiky. A nielen ona. Na spiatočnej ceste Hanku ochraňujú všetci, ktorým pomohla. Nuž a ako sa to všetko skončí? Hanke sa ujde krásny ženích a Dore s macochou spravodlivá odplata. Lebo dobrému sa skôr či neskôr svet dobrým odvďačí a zlého nikdy neminie zaslúžený trest.

Účinkujú: Hanka:Gabriela Dzúriková, Otec: František Kovár, Macocha: Viera Strnisková, Dora: Lucia Gažiová, Striga: Eva Rysová, Metla: Viera Richterová, Lavička: Oľga Solárová, Potok: Marko Igonda, Vietor: Dušan Cinkota, Pec: Helena Húsková, Dym: Ladislav Konrád, Hruška: Mária Dacejová, Vtáča: Natália Blahová, Pán: Vladimír Kobielsky

2. Tri stomy 

Najmladšieho z bratov, Janka, má každý iba za nepodareného pecúcha. Keď sa s bratmi vyberie do sveta, na krížnych cestách sa mu ujde tá najhoršia - kamenistá. No nie všetko, čo sa nám na prvý pohľad javí ako zlé, musí zlým aj zostať. Dobré srdce dokáže aj kamene na drahokamy premeniť. Janko na svojej ceste stretne krásnu dievčinu. Tá mu nakáže vyťať, porúbať a spáliť tri obrovské stromy. Jankovi sa neveľmi chce do takej ťažkej roboty, ale krása dievčiny ho presvedčí, že sa o ňu oplatí bojovať. Kto je táto záhadná dievčina a aké tajomstvo v sebe skrývajú tri stromy, to vám neprezradíme. Môžete si však byť istí, že keď sa Janko objaví s krásnou nevestou na otcovskom dvore, jeho namyslení bratia takmer puknú od závisti.

Účinkujú: Janko: Dušan Cinkota, Dievčina: Natália Blahová, Matúš: Marko Igonda, Matej: Vladimír Kobielsky, Otec: Ladislav Konrád, Matka: Viera Richterová

Na motívy rozprávok Pavla Dobšinského napísala Božena Čahojová, Réžia: Ľuba Vančíková, Dramaturgia: Elena Matulayová, Hudba: Rastislav Dubovský, Zvuková réžia: Ing. Andrej Sloboda, Výtvarný návrh C Miroslav Regitko Grafická úprava C Layout JS Label: A.L.I.