Neohodnotené

Nebojsa, Stratený chlapec - CD

Všetci, čo sa nebojíte, s Nebojsom sa porovnajte! Dramatizované rozprávky zo zbierok P. Dobšinského 

Môžeme doručiť do:
23.7.2024
Možnosti doručenia
Skladom (5 ks)
Kód: 143
€7,99 –12 % €6,99
Kategória: ROZPRÁVKY
Nebojsa, Stratený chlapec - CD
€7,99 –12 %

1. Nebojsa

Nebojsa je mládenec, ktorý sa nebojí nikoho a ničoho. Po tri noci vydrží v zakliatom zámku, poradí si so strašnými obludami a oslobodí krásnu princeznú. Zdá sa, že šťastný koniec nenechá na seba dlho čakať, no nie je tomu tak. Na ceste k moru sa obaja zaľúbenci zastavia v hostinci, kde ich zákerná striga so svojou dcérou Teklou uspí a pripraví na nich strašnú lesť. Princezná príde o svojho milého - nie však nadlho. Pretože láska a dobré srdce vždy dokážu zvíťaziť nad závisťou a zlobou. A ešte čosi. Náš nebojácny hrdina okrem toho, že sa nikdy ničoho nebojí, si rád aj zaspieva. Takže sa máte na čo tešiť!

Účinkujú : Nebojsa: Dušan Cinkota, Matka: Soňa Ulická, Princezná: Zuzana Kapráliková, Ježibaba: Oľga Šalagová, Tekla: Michaela Čobejová, Múdra žena: Oľga Zollnerová, Prvý: Martin Mňahončák, Druhý: Peter Gecík,Tretí: Štefan Richtarech, Orol: Jozef Šimonovič

2. Stratený chlapec

Jedného rána zavíta do mlyna potulný muzikant, ktorý spieva pieseň o stratenom chlapcovi z neďalekého zámku. Tri mlynárkine dcéry sa rozhodnú záhadu preskúmať. Dve staršie láka predovšetkým finančná odmena, veď tristo zlatých je pre mlynársku dievčinu hotový poklad. Práve toľko totiž sľúbil pán medeného zámku tomu, kto prečká polnoc v záhadnej komnate, v ktorej sa kedysi stratil jeho syn. Hoci úlohu splnia, neprídu na to, kam sa chlapec stratil. Najmladšia je však rozhodnutá prísť veci na koreň. Nebude to mať jednoduché. Musí sa vypraviť ďaleko, veľmi ďaleko. Nájdite si trochu času a zacestujte si spolu s ňou do neznámych, rozprávkovo krásnych kútov sveta. Možno prídete na to, prečo v rozprávke dobro vždy víťazí nad zlom.

Účinkujú : Spevák a Mládenec: René Jankovič, Mlynárka: Ida Rapaičová, Najstaršia dcéra: Zuzana Šebová, Prostredná dcéra: Lucia Gažiová, Najmladšia dcéra: Kristína Kováčiková, Pán: Bronislav Križan, Vetrík: Vladimír Kobielsky

Na motívy rozprávok zo zobierok Pavla Dobšinského napísala Božena Čahojová, Dramaturgia: Elena Matulayová, Réžia: Ľuba Vančíková, Hudba: Rastislav Dubovský, Zvuková réžia: Ing.Andrej Sloboda, Výtvarný návrh: Miroslav Regitko, Label: A.L.I.