Neohodnotené

Pán Boh daj šťastia, lavička, Tri stromy - CD č.26 + Maľovanka zadarmo

Dve rozprávky zo zbierok Pavla Dobšinského.

Môžeme doručiť do:
23.4.2024
Možnosti doručenia
Skladom (>5 ks)
Kód: 365
€7,99 –12 % €6,99
Kategória: ROZPRÁVKY
Pan Boh daj stastia, lavicka
€7,99 –12 %

Ukážka

1. Pán Boh daj šťastia, lavička

 Po smrti mamy si Hanka spolu so svojím otcom pokojne nažívajú, až kým sa na ich majetok neulakomí istá vdovica s dcérou Dorou. Od chvíle, čo tie dve vstúpia pod ich strechu, nastanú pre Hanku kruté časy – stane sa slúžkou vo vlastnom dome. Keď už má príkoria vyše hlavy, rozlúči sa s otcom a vyberie sa do sveta. Cestou stretne lavičku, potok, vietor, piecku, dym a hrušku. Keďže je Hanka milá a láskavá, každému rada pomôže. Napokon sa dostane až ku zlej strige, ktorá ju uväzní vo svojom domci, aby zametala dvanásť izieb, no do tej trinástej nesmie ani nakuknúť. Zvedavá Hanka do izbice nielen nakukne, ale sa aj vykúpe v zlatej kadi, ktorá je v nej. Keďže je už celá zlatá, nezostáva jej iné, ako pred strigou utekať. Pomôže jej stará metla. A nielen ona, ale aj všetci, ktorým ona pomohla. Nuž a ako sa to všetko skončí? Hanke sa ujde krásny ženích a Dore s macochou spravodlivá odplata, lebo dobrému sa svet dobrým odvďačí a zlého nikdy neminie zaslúžený trest.

 Účinkujú:

Hanka: Gabriela Dzúriková, Otec: František Kovár , Macocha: Viera Strnisková, Dora: Lucia Gažiová, Striga: Eva Rysová, Metla: Viera Richterová, Lavička: Oľga Solárová, Potok: Marko Igonda, Vietor: Dušan Cinkota, Pec: Helena Húsková, Dym: Ladislav Konrád, Hruška: Mária Dacejová, Vtáča: Natália Blahová, Pán: Vladimír Kobielsky

 

2. Tri stomy

Ukážka

 Najmladšieho z bratov, Janka, má každý iba za nepodareného pecúcha. Keď sa s bratmi vyberie do sveta, na krížnych cestách sa mu ujde tá najhoršia – kamenistá. No nie všetko, čo sa nám na prvý pohľad javí ako zlé, musí zlým aj zostať. Dobré srdce dokáže aj kamene na drahokamy premeniť. Janko na svojej ceste stretne krásnu dievčinu. Tá mu nakáže vyťať, porúbať a spáliť tri obrovské stromy. Jankovi sa neveľmi chce do takej ťažkej roboty, ale krása dievčiny ho presvedčí, že sa o ňu oplatí bojovať. Kto je táto záhadná dievčina a aké tajomstvo v sebe skrývajú tri stromy, to vám neprezradíme. Môžete si však byť istí, že keď sa Janko objaví s krásnou nevestou na otcovskom dvore, jeho namyslení bratia takmer puknú od závisti.

 Účinkujú: Janko: Dušan Cinkota, Dievčina: Natália Blahová, Matúš: Marko Igonda, Matej: Vladimír Kobielsky, Otec: Ladislav Konrád, Matka: Viera Richterová

Na motívy rozprávok Pavla Dobšinského napísala Božena Čahojová, Hudba: Rastislav Dubovský, Dramaturgia: Elena Matulayová, Réžia: Ľuba Vančíková, Zvuková réžia: Ing. Andrej Sloboda, Výtvarný návrh: Miroslav Regitko, Grafická úprava: Layout JS., Label A.L.I.