Neohodnotené

Zlatá priadka, Trojruža - C D č.16

1. Zlatá priadka 2. Trojruža Rozprávky Pavla Dobšinského Label: A.L.I.

Môžeme doručiť do:
27.6.2024
Možnosti doručenia
Skladom (>5 ks)
Kód: 355
€7,99 –25 % €5,99
Kategória: ROZPRÁVKY
Zlatá priadka, Trojruža - C D č.16
€7,99 –25 %

Ukážka

1. Zlatá priadka

V našej krajine, v jednej dedine, žila raz jedna mamka so svojimi tromi dcérami. Katka a Marka boli dievčence šikovné, pracovité, no najstaršej Hanke akoby všetko od rúk odpadávalo. Od roboty bočila, praslicu ani poriadne do ruky chytiť nevedela a večne len za pecou postávala. Jedného dňa zavíta ku nim driečny mládenec Michal. Miškovi sa Hanka zapáči, a tak si ju odvedie domov, kde ju už čakajú kopy nespradeného ľanu. Hanka svojimi slzami privolá škriatka Martinka Klingáča, ktorý z nej urobí Zlatú priadku. Nič však nie je zadarmo. Do roka a do dňa príde Martinko Klingáč zas a Hanka musí hádať jeho. Ak by neuhádla, stane sa veľké nešťastie. Aké? To sa už dozviete v rozprávke o Zlatej priadke.

Účinkujú: Rozprávač: Leopold Haverl Michal: Michal Gučík Hanka: Kristína Dubajová Matej: GustávLegéň Mamka: Eva Rysová Katka: Vladena Kalandrová Marka: Kvetoslava Kmotorková Martinko Klingáč: Karol Čálik Slúžka: Nataša Kulíšková Starena: Hana Kostolanská Chlapček: Michal Domonkoš

2. Trojruža

Ukážka

Chudobný uhliar žije v hore sám so svojimi tromi deťmi. Najstaršia Julka je už dievka na vydaj, a otec by ju rád vyviedol z lesnej samoty medzi ľudí. Vyberie sa teda do dediny pohľadať jej službu. Na spiatočnej ceste zablúdi do končín, v ktorých ešte nikdy nebol a odkiaľ sa nemôže nijakovsky vymotať. Nájde tam zámok, v ktorom akoby sa všetko dialo samo od seba - prestrie sa stôl, zažne svieca, odostelie posteľ. Počuť aj mohutný hlas hostiteľa, no človeka nikde nevidno. Tajomný hostiteľ totiž ani nie je človek. To však zistí až odvážna Julka, ktorá musí do čudesného zámku nastúpiť do služby, ako výmena za kvet - trojružu, ktorú uhliar odtrhne v záhrade. Ako sa to všetko skončí a kto je onene tajomný hostiteľ, to už vám dopovie rozprávka o trojruži. Prezradíme len toľko, že ľudská láska a šľachetné srdce sú tisíckrát mocnejšie ako všetky záhady a čary sveta.

Účinkujú: Rozprávač: Leopold Haverl Uhliar: František Kovár Uhliarka: Mária Dacejová Julka: Natália Blahová Katka: Danica Matulayová Ďurko: Michal Domonkoš Medveď: Jozef Šimonovič

Na motívy rovnomenných rozprávok Pavla Dobšinského napísala Maja Glasnerová, Réžia: Vladimír Rusko st. Dramaturgia: Elena Matulayová, Výber hudby: Dana Reková, Zvuková réžia: Ing.Peter Janík, Výtvarný návrh : Miroslav Regitko Grafická úprava : Layout, JS Label: A.L.I.