Neohodnotené

Tri zlaté vlasy deda Vševeda, Tri priadky - CD č.34

Dve dramatizované rozprávky 

Môžeme doručiť do:
23.7.2024
Možnosti doručenia
Skladom (>5 ks)
Kód: 323
€7,99 –12 % €6,99
Kategória: ROZPRÁVKY
Tri zlate vlasy
€7,99 –12 %

1. Tri zlaté vlasy deda Vševeda

Ako áno, ako nie, čo sa má stať aj sa stane. A tak sa raz dávno v ďalekej krajine narodil chudobnému uhliarovi synček. Tri dobré sudičky mu pri kolíske zaželali dobrodružný život, v tom živote ťažké prekážky a kráľovskú dcéru za ženu. No čo čert nechcel, dozvedel sa o tom mocný kráľ a v hneve sa rozhodol osud sám podľa vlastných predstáv meniť. Nevedel si ani len predstaviť, že by mal svoju jedinú dcérku vydať za obyčajného uhliarovho syna. Preto začal proti mládencovi kuť všelijaké pikle. Ale Plavčíkova (tak sa chlapec volal) krstná mať – jeho čarovná sudička a slnkova matka – ho proti kráľovým zákernostiam vždy uchránila. Pomohla mu dokonca získať tri zlaté vlasy deda Vševeda, ktoré od neho kráľ žiadal ako dar. Nuž a na tejto výprave za dedom Vševedom zažil Plavčík veľa dobrodružstiev a nejdenej krajine, cez ktorú prechádzal, dobre pomohol.

Účinkujú: Rozprávač: Štefan Bučko, Kráľ: Štefan Kožka, Plavčík: Peter Sklár, Dedo Vševed: Ľubo Gregor, Sudičky: Oľga Solárová, Darina Vašíčková, Viera Strnisková, Uhliar: Róbert Halák, Rybár: Ján Mistrík, Prievozník: Dušan Kaprálik, Starý kráľ: Eduard Bindas, Smutný kráľ: Ivan Letko

2. Tri priadky

Práca šľachtí – hovorí staré príslovie a je to naozaj tak. No všetci nie sme rovnako šikovní do všetkého. Niekomu ide dobre vyšívanie, inému murovanie, niekto dobre upratuje a niekto sa zas dobre vyzná do varenia. Ľudmilka z našej rozprávočky bola šikovné dievča, len pradenie na kolovrátku jej nešlo. Bola do pradenia úplne ľavá. A keďže to niekedy tak býva, že čomu sa najviac vyhýbame, to nás napokon dobehne, dostala sa vďaka nedorozumeniu až na hrad, aby tam ako najlepšia priadka v krajine spriadala kráľovský ľan. Chúďa malé nešikovné! Nevedela či má plakať od zlosti, od nešťastia alebo sa na celej situácii len smiať. Nechajte sa prekvapiť, ako vtipne sa tento veselý príbeh skončil.

Účinkujú: Rozprávač: Štefan Bučko, Ľudmilka: Andrea Karnasová, Priadky: Oľga Solárová, Mária Dacejová, Eva Žilineková, Kráľovná: Táňa Radeva, Mamka: Soňa Ulická, Kráľ: René Jankovič, Spev: Kristína Kvassayová

Na motívy rozprávok K.J.Erbena napísala Oľga Janíková, Autor hudby: Pavol Kvassay, Dramaturgia: Elena Matulayová, Réžia: Oľga Janíková, Zvuková réžia: Ing.Peter Daniška, Výtvarný návrh: Miroslav Regitko, Grafická úprava: C Layout JS., Label A.L.I.