Neohodnotené

Vták Ohnivák a líška Ryška, Jabloňová panna - CD č.74

Dve dramatizované rozprávky z ďalekých krajín

 

Môžeme doručiť do:
23.7.2024
Možnosti doručenia
Skladom (>5 ks)
Kód: 246
€7,99 –12 % €6,99
Kategória: ROZPRÁVKY
Vtak Ohnivak
€7,99 –12 %

1. Vták Ohnivák a líška Ryška

Za siedmimi horami, za siedmimi dolami, bolo jedno kráľovstvo. V tom kráľovstve zlatý strom a na zlatom strome zlaté jablká. Teda, do istého času. Odrazu sa totiž zlaté jablká začnú strácať. Najmladší kráľovský syn záhadu odhalí - kradne ich vták ohnivák. Kým sa k nemu najmladší kráľovič dostane, musí prekonať množstvo prekážok. Našťastie mu pomáha líška Ryška, a tak kráľovič získa nielen vtáka ohniváka, ale aj koníka Zlatohrivka a Zlatú pannu.

Účinkujú: Rozprávačka: Lucia Vráblicová, Kráľ: Ivan Romančík, Princ Horymír: Tomáš Maštalír, Princ Blahoslav: Peter Gecík, Princ Juraj: Dušan Cinkota, Líška Ryška: Táňa Radeva, Medený kráľ: René Jankovič, Morský kráľ: Miroslav Trnavský, Zlatovláska: Lenka Košická

2. Jabloňová panna

Mladý kráľovič objaví na svojich potulkách zázračnú jabloň. Vďaka nej získa krásnu nevestu. Nechá ju však čakať na brehu rieky a vyberie sa na hrad, aby ju domov priviedol vo všetkej sláve s celým sprievodom, ako sa patrí. Zatiaľ sa však k mladej krásavici priplichtí stará baba, hodí ju do rieky a sama, zahalená do kráľovičovho plášťa, sa vydáva za jeho nevestu. Čo myslíte deti? Uverí kráľovič starej babe? Nájde svoju skutočnú nevestu? My prezradíme len toľko, že láska našťastie opäť zvíťazí nad závisťou a zlobou.

Účinkujú: Rozprávačka: Lucia Vráblicová, Jabloňová panna: Kristína Kováčiková, Princ Jaroslav: Juraj Igonda, Baba: Oľga Šalagová,

Na motívy rozprávok K. J. Erbena napísala Lenka Tomešová, Réžia: Oľga Janíková, Dramaturgia: Lucia Blašková, Hudba: Rastislav Dubovský, Zvuková réžia: Ing. Peter Daniška, Výtvarný návrh: Miroslav Regitko, Grafická úprava: Layout JS., Label A.L.I.