Neohodnotené

Dary pre rybára , O drakovi a Janovi, O tancujúcom medveďovi - CD č.102

Bolo nebolo, dávno - nedávno, ďaleko či blízko... už len niekdey a niekde bolo, že vták žeriav obdaroval chudobného rybára nevídanými pokladmi. 

Môžeme doručiť do:
23.4.2024
Možnosti doručenia
Skladom (>5 ks)
Kód: 299
€7,99 –12 % €6,99
Kategória: ROZPRÁVKY
Dary pre rybara
€7,99 –12 %

Ukažka

1. Dary pre rybára

Pred ľudskou závisťou sa treba mať na pozore. Lebo aj dobrého, úprimného človeka dokáže veľmi rýchlo ožobráčiť. Presvedčil sa o tom aj jeden rybár. Našiel zraneného vodného vtáka žeriava a keďže mal dobré srdce, nezištne mu pomohol. Nebol to však len taký obyčajný vták. Za pomoc rybára obdaroval – dal mu obrúsok, na ktorom je stále jedia a pitia viac než dosť, bezodnú truhličku, z ktorej sa dukáty nikdy neminú a kapsu plnú nepríjemného prekvapenia pre všetkých závistlivcov a zlodejov.

Účinkuje: Vták žeriav: Peter Sklár

2. O drakovi a Janovi

O tom, že dobrý rozum je často viac užitočný ako silné svaly, ste už určite niečo počuli. Táto pravda sa skrýva aj v ďalšej rozprávočke, v ktorej sa stretnú silný hlúpy drak a obyčajný huncút Jano. Tam, kde sa s drakom nedá pretekať v sile a rýchlosti, pomôže Janovi jeho bystrá myseľ a dobré nápady. A práve vďaka tomu sa Janovi pred dračím plameňom podarí zachrániť svoju rodnú dedinu a kamarátov.

Účinkujú: Jano: Michal Hudák, Drak: Peter Gecík

3. O tancujúcom medveďovi

Krátka rozprávka o dvoch bratoch vám pošepká, že kto je stále vážny a smiech, či žart berie ako zbytočnosť, má viac starostí ako ten, kto sa dokáže veseliť. Prečo? Lebo so smiechom a dobrou náladou idú veci ľahšie. Veselý brat spevom a hrou na husle dokonca roztancoval aj ozrutánskeho medveďa a ten mu za odmenu pomohol s ťažkou prácou.

Účinkuje: Medveď: Matej Landl

Na motívy ľudových rozprávok napísala Alžbeta Kristeľová, Autor hudby: Rastislav Dubosvký, Dramaturgia a réžia: Oľga Janíková, Zvuková réžia: Peter Daniška , Výtvarný návrh Miroslav Regitko, Grafická úprava Layout JS