Neohodnotené

MAĽOVANKA s CD - BRAČEK JELENČEK

Veľá maľovánka a CD s rozprávkovými príbehmi Pavla Dobšinského Braček Jelenček O princovi, čo na žabu zakliaty bol
Môžeme doručiť do:
23.7.2024
Možnosti doručenia
Skladom (>5 ks)
Kód: 371
€8,99 –11 % €7,99
Kategória: ROZPRÁVKY
MAĽOVANKA   s CD - BRAČEK JELENČEK
€8,99 –11 %

Ukažka

1. Braček Jelenček

Ťažko je deťom, keď im umrie dobrá mamička. Ešte ťažšie je, keď ju nahradí zlostná macocha. Anička a Janko už nevládzu ďalej znášať ťažkú prácu a nadávky, ktorými ich macocha častuje, a tak sa rozhodnú utiecť z domu. Macocha ich pri úteku prekľaje: „Bodaj by ste sa na také zviera premenili, z čiej stupaje sa napijete!" Joj veru, veľkú moc má slovo v rozprávke, preveľkú. Darmo Anička svojho bračeka varuje - Janko sa napije z jelenej stupaje a stane sa bračekom jelenčekom. No dobro po mnohých útrapách opäť zvíťazí nad zlom. Lebo dobré srdce a čistá láska, sú tie najmocnejšie zbrane proti zlu a závisti.

Účinkujú : Rozprávač: Leopold Haverl, Mamka: Viera Topinková, Anička: Anna Šišková, Janko: Michal Domonkoš, Macocha: Libuša Trutzová, Kráľ: Peter Rúfus, Matúš: Dušan Szabó, Dora: Emília Došeková, Mara: Dagmar Bojnoková, Vlnky: Danica Matulayová, Svatava Malá, Kristína Turjanová Sluhovia, hostia: Gustáv Herényi, Július Paluš, Róbert Glasner

2. O princovi, čo na žabu zakliaty bol

Rozprávka o tom, že nie každý je tým, čím sa na prvý pohľad zdá byť. Chorá mamka posiela rad radom svoje dievky po vodu k prameňu, ktorý stráži škaredá žaba. Dve staršie sa vrátia s prázdnymi rukami - nie sú ochotné dovoliť žabe, aby za nimi večer prišla pod oblôčik, a tak od nej nedostanú ani kvapku vody. Najmladšia však z lásky k mamke sľúbi žabe všetko, čo len bude chcieť. A žaba chce tentoraz nielen vystávať pod oblôčkom, ale aj vojsť do domčeka, sedieť s dievčinou za jedným stolom, večer si s ňou ľahnúť do postele a napokon žiada aj bozk. Nuž a čo sa stane, keď dievčiona žabu pobozká? Dozviete sa v tejto rozprávke.

Účinkuje: Bibiana Ondrejková

Na motívy rozprávok Pavla Dobšinského napísala Maja Glasnerová. Réžia: Zoro Laurinc /1/, Oľga Janíková /2/. Dramaturgia: Elena Matulayová. Výber hudby: Lýdia Vojtková /1/, Autor hudby: Rastislav Dubovský /2/. Zvuková réžia: Ing. Peter Janík /1/, Ing. Andrej Sloboda /2/. Výtvarný návrh: Miroslav Regitko. Label: A.L.I.