Neohodnotené

O škaredom káčatku - O zajkovi Chvastúnikovi - CD č.106

Príbehy a rozprávky sú všade, kde sa len pozriete, dokonca aj na tých najobyčajnejších miestach. To ale neznamená, že sú obyčajné. Dokážu vám to aj tieto rozprávky o zvieratkách z gazdovského dvora a z lesa. 

Môžeme doručiť do:
23.4.2024
Možnosti doručenia
Skladom (>5 ks)
Kód: 305
€7,99 –12 % €6,99
Kategória: ROZPRÁVKY
O skaredom kacatku
€7,99 –12 %

1. O škaredom káčatku

Kdesi neďaleko na jednom gazdovskom dvore čakala mama kačka na svoje deťúrence. Až sa dočkala! Jedno po druhom vykúkali na náš svet zo svojich vajíčok. Vyliahlo sa ich šesť. Ale čo to? Posledné siedme bolo akési iné. Trošku priveľké, trošku ťarbavé a sivé. Všetkým na dvore bolo na smiech. Smiali sa, lebo nič okrem svojho dvora nepoznali. Nikdy nevideli ani len za plot, a práve tam sa naše káčatko vybralo hľadať pravdu o sebe. A veruže aj našlo! A poriadne prekvapivú!

Účinkujú: Káčatko – labutiatko: Anna Tyralová – Okapcová, Kačka: Táňa Radeva, Káčer: Ivo Gogál, Mama: Mária Dacejová, Tina: Petra Bošanská, Tomáš: Ondrík Kaprálik, Sliepka: Ľuba Očková, Kohút: Ladislav Konrád, Hus: Milada Rajzlíková, Moriak: Ján Króner, Pani Moriaková: Libuša Trutzová, Mačka: Nataša Kulíšková, Pes: Ján Mistrík, Líška: Henrieta Mičkovicová, Žaba: Soňa Ulická, Kačiatka: Václav Púčik, Petra Beoková, Zuzana Šebová, Radovan Hudec, Michaela Šinková, Klaudia Kolembusová, Mama labuť: Mária Dacejová

2. O zajkovi Chvastúnikovi

Hovoriť pravdu by sme mali všetci, vždy a všade . Viete prečo? No okrem toho, že je to správne, sa tak vyhneme aj nepríjemným ba až nebezpečným situáciám. Presvedčil sa o tom zajko Chvastúnik, ktorému sa zapáčilo trochu si vymýšľať a byť tak dôležitý. Lenže lož má krátke nohy a v zajkovom prípade ho dobehla naozaj rýchlo. Navymýšľal si pred kamarátmi, že v lese premohol zlých a veľkých vlkov. A čo myslíte, čo urobili vlky, keď sa to dozvedeli? Presne tak, poriadne ho precvičili. Dobre sa zabavíte na tejto ráznej príučke, hoci Chvastúnikovi do smiechu veľmi nebolo.

Účinkujú: Zajko Tárajko: Róbert Roth, Zajko Pobehajko-Chvastúnik: Peter Gecík, Zajac Chlpáč: Ladislav Konrád, Veverička Smejka: Kristína Kováčiková, Zajko Ňufko: Jakub Gogál, Bobrík: Miroslav Beňuš, Králiček Bobček: Róbert Halák, Králiček Hopkáč: Štefan Richtárech, Vlk Luďo: Dušan Kaprálik, Vlk Ďuďo: Karol Čálik

Napísali: Maja Glasnerová (1) a Lenka Tomešová (2), Autori textu pesničiek: Dušan Matulay (1), Lenka Tomešová (2), Autori hudby: Svatoslav Juřík (1), Rastislav Dubovský (2), Dramaturgia: Elena Matulayová, Réžia: Oľga Janíková, Zvuková réžia: Ing. Peter Daniška (1), Ing. Andrej Sloboda (2), Výtvarný návrh © Miroslav Regitko, Grafická úprava © Layout JS Label: A.L.I.