Neohodnotené

Vločky rozprávočky - CD č.100

Snehové vločky sú veľmi dôležité. Robia zimu zimou. Poletujú po krajine a kým padnú na zem, vypočujú si veľa príbehov. Tak raz pristala jedna vločka na nos pánovi kronikárovi, ktorý si do svojej veľkej knihy zapisoval rozprávočky zo studených krajín, aby sa na ne nezabudlo. Nuž počúvajte, o čom si kronikár s vločkou trkotali, kým sa mu na nose nerozpustila...

Môžeme doručiť do:
23.7.2024
Možnosti doručenia
Skladom (>5 ks)
Kód: 296
€7,99 –12 % €6,99
Kategória: ROZPRÁVKY
Vlocky rozpravocky
€7,99 –12 %

1. Iný nik, ako Mrázik nezbedník

Medzi ľuďmi to tak chodí, že starší odovzdávajú svoje vedomosti mladším. Presne tak to robia aj Mrázikovia. Neveríte? Tak sa započúvajte do veselej rozprávky o mladom Mrazuľkovi, ktorý chcel svojmu otcovi Mrázovi dokázať, že studené remeslo už dobre ovláda. Silu síce mal, ale skúsenosti nie. A tak narobil viac škody a zmätku ako osohu. Lebo aj mráz, keď mrazí ako treba, je užitočný.

2. Snežienka

Jednej studenej zimy v hustej ihličnatej hore ochorel mladý drevorubač. Jeho verný kamarát hľadal v pustatine pomoc, keď tu zrazu natrafil na krásne dievča. Stálo bosé na malom kúsočku zelenej trávy, hoci všade naokolo bol sneh. Podala mládencovi snežienky, ktoré vraj jeho kamaráta vyliečia a zmizla. Či naozaj vyzdravel a kto bola tá neznáme žienka sa dozviete v tomto príbehu o láske a priateľstve.

3. Dievča menom Zina

Ďaleko na severe za polárnym kruhom, tam, kde je stále zima a sneh sa nikdy netopí, žila jedna krásna dievčina. Bola rýchla ako vietor, v behu dokázala predbehnúť každého a tak ju začali volať Zina. Aj vám jej meno pripomína slovo „meluzína“? To je rýchla a studená víchrica. No s meluzínou mala dievčina spoločného viac. Bola rovnako chladná, nepríjemná a pichľavá. Každého nápadníka (a nemala ich málo) zosmiešnila a vyhnala. Až sa raz jeden múdry a huncútsky mládenec rozhodol dať jej pýche dobrú príučku.

Účinkujú: Rozprávač Pankrác: Ivan Romančík, Vločka: Henrieta Jančišinová

Na motívy ľudových rozprávok zo severských krajín napísala Máša Orogváni, Autor hudby: Rastislav Dubovský, Dramaturgia a réžia: Oľga Janíková, Zvuková réžia: Ing. Peter Daniška, Výtvarný návrh: Miroslav Regitko, Grafická úprava: Layout JS., Label A.L.I.