Neohodnotené

Zakliata hora, Pani mačička - CD č.23

Rozprávky  zo zbierkyPavla Dobšinského 

Môžeme doručiť do:
23.7.2024
Možnosti doručenia
Skladom (>5 ks)
Kód: 139
€7,99 –12 % €6,99
Kategória: ROZPRÁVKY
Zakliata hora, Pani mačička - CD č.23
€7,99 –12 %

1. Zakliata hora

Aj vy ste si všimli, že zakliate či začarované hory majú rozprávkari akosi v obľube? Veď koľko rozprávok sa už narozprávalo o zakázaných lesoch, kde na hrdinov číha strašné nebezpečenstvo, kde nikto nesmie vstúpiť a kde sa za tajomných okolností dejú tajomné veci? Stráááášne veľa. Ani zakliata hora z našej starej slovenskej rozprávky nie je iná. Začarovala ju zlá škaredá bosorka a urobila si z nej svoje „kráľovstvo“. Ale čo by to bolo za rozprávku, keby v nej chýbali odvážni hrdinovia? Sú mladí, šikovní, múdri a sú to bratia. Vďaka svojej bratskej súdržnosti sa im podarí odkliať začarovaných rytierov aj horu, zlo potrestať a za odmenu získať – ako to už chodí – nejaké to kráľovské žezlo a ruku krásnych princezien.

Účinkujú: Rozprávač: Peter Marcin, Bratia: Ivan Šándor, Peter Sklár, Hostinský: Ján Mistrík, Princezná: Petra Beoková, Kočiš: Václav Púčik, Striga: Ľuba Očková, Rytier: Štefan Bučko

2. Pani Mačička

Boli raz traja bratia, medzi ktorých otec spravodlivo rozdelil svojej dedičstvo. Ale bratia sa k sebe nechovali veľmi bratsky. Začali sa o sľúbený majetok hádať ešte kým otec žil. Starého otca to zarmútilo, ale aj poriadne rozhnevalo. Rozhodol sa teda, že majetok dá tomu synovi, ktorý sa po roku vandrovania vráti v najparádnejších šatách. A tak osud bratov zavial ktohovie kam. No ten najmladší sa dostal do tajuplného zámku, ktorého paňou bola čierna rozprávajúca mačička. Ostal u nej slúžiť, celý rok poslúchal jej trošku čudné príkazy a že bol poslušný a dobrý, bohato prebohato sa mu odmenila.

Účinkujú: Rozprávač: Peter Marcin, Otec: Karol Machata, Brat: Vladimír Kobielsky, Mačička: Bibiana Ondrejková

Na motívy rozprávok Pavla Dobšinského napísala Oľga Janíková, Autor hudby: Rastislav Dubovský, Dramaturgia: Elena Matulayová, Réžia: Oľga Janíková, Zvuková réžia: Ing. Andrej Sloboda, Výtvarný návrh: Miroslav Regitko, Grafická úprava: Layout JS., Label A.L.I.